DERESZ

Nowy Dwór k/Koronowa

Certyfikat PZJ

Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego

Więcej

Heja w teren!
Po żniwach pola smutnieją, ale robi się miejsce do pięknego galopu
Zimowiska i przejażdżki
Leśne zaspy zaprzęg sań pokona tak samo szybko jak zaśnieżone pola
Białe szaleństwo
Kopny śnieg, lekki mróz, cisza uśpionych pól i lasów to fantastyczny relaks w zimowe krótkie dni
Hubertus - rajd i gonitwa z bezkrwawymi łowami
Zabawa, tradycja, wyczyn, rywalizacja... a do tego piękne jesienne pejzaże
Zima to nie tylko zmiana scenerii
Dobry kulig daje równie dużo wrażeń co jazda wierzchem w kopnym śniegu
Wiosenne rajdy i majówki
Nie ma piękniejszej pory na podziwianie świata z wysokości siodła
Dobry czas w pięknym otoczeniu
Tereny klubu, to przestrzeń gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie - ujeżdżalnia, padok, boisko, park, staw... co kto lubi.
Latem ciągnie nas nad jeziora
Ulubione letnie trasy wzdłuż brzegów Zalewu Koronowskiego
Rekonstrukcje historyczne
Stroje z epoki, próba zbliżenia się do realiów świata, w którym jeździectwo było powszechną umiejętnością
Gościnny dworek Deresza
Zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa w nasze progi
Przygoda z historią
Nasze przemarsze i parady uświetniają obchody świąt państwowych i imprez plenerowych
Tradycje kawaleryjskie
Pokazy musztry ułańskiej i szyków marszowych praktykowanych przez zastępy kawalerii z początku XX w.
11 listopada - obecność obowiązkowa
Stukot kopyt o koronowski bruk zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości
Polonez lub kadryl na koniach
W strojach i przy muzyce z "Pana Tadeusza" tańczymy konno układy tradycyjnego polskiego tańca szlacheckiego

Klub Jeździecki DERESZ to miejsce gdzie przede wszystkim można nauczyć się jazdy konnej, współpracy z tymi cudownymi zwierzętami oraz korzystać z nich w celach rekreacyjnych. Nie byłoby to możliwe bez doświadczonej i oddanej kadry, która równie chętnie poprowadzi:

  • indywidualną lekcję na lonży,
  • szkoleniową jazdę ujeżdżeniową,
  • trening przygotowujący do skoków przez przeszkody,
  • wyjazd w teren.

A od święta zaplanuje i bezpiecznie poprowadzi musztrę ułańską,  Hubertusa, rajd konny lub dzikie harce po okolicznych ścierniskach :)

Mamy tu cały wachlarz charakterów i temperamentów, różne style prowadzenia zajęć, z podejściem łagodnym jak przy uprawie mimoz oraz z podejściem szorstkim jak w carskiej armii. Wszystkich łączy jednak fachowa wiedza, umiejętności dydaktyczne i doświadczenie - każdy chętny znajdzie swojego mentora i nauczyciela. Wszyscy wytłukli tyłkiem niejedno siodło, więc jak nie słowem, to przykładem pokażą o co w tym wszystkim chodzi.

Czytaj więcej: Nasi instruktorzy

Jak trafić do DERESZA?

Przede wszystkim trzeba kochać konie i być miłośnikiem jazdy konnej :)

A tak na serio, to Klub rezyduje w obiektach dawnego majątku ziemskiego w Nowym Dworze koło Koronowa, zarządzanych obecnie przez ARiMR. Tereny klubu znajdują się bardzo blisko drogi krajowej DK25, ruszając z centrum Bydgoszczy po niespełna 27 km wjeżdżamy do Nowego Dworu i na wysokości sklepu należy szukać zjazdu w prawo (jadąc na północ, w kierunku Koszalina). Około 150 m od szosy po prawej stronie znajduje się brama wjazdowa do parku, w głębi którego odnajdziecie dworek i parking przy podjeździe.
Stajnie, ujeżdżalnie, padok i wybiegi dla koni są usytuowane tuż przy dworku, po jego północnej stronie. Przyjeżdżając na miejsce warto rozejrzeć się po terenie lub zadzwonić na numer komórkowy, bo teren jest naprawdę rozległy i czasami obowiązki lub przyjemności zagonią nas na ujeżdżalnię lub na tyły stajni skąd nie widać, że właśnie zajechali goście...

Dla zmotoryzowanych przygotowaliśmy mapę drogową oraz link do nawigacji

Dojazd autem to najwygodniejsza, ale nie jedyna możliwość dotarcia na jazdę.

Transport publiczny

Deresz. Trasa na przystanekW Nowym dworze zatrzymują się autobusy PKS kursujące z częstotliwością kilkudziesięciu minut. Przeicętnie co godzinę lub trochę więcej można złapać autobus do Deresza lub z powrotem. Szczegóły połączeń, ceny biletów i godziny odjazdów można znaleźć na stonach przewoźników lub w serwisie www.e-podroznik.pl. Tylko należy pamiętać by wybrać właściwy Nowy Dwór, bo miejscowości o tej nazwie jest w samej okolicy kilka. Z przystanku można już bez problemu dojść na piechotę - spacer do klubu zajmuje nie więcej niż 5 minut.

Jeśli znajdziesz kogoś z Koronowa lub okolic, kto jeździ na tę samą godzinę do Deresza, to liczba połączeń transportem publicznym rośnie znacząco - na trasie Bydgoszcz Koronowo oprócz większej liczby połączeń PKS znajdziesz też polączenia liniami FRBus.

Można też... rowerem!

Tak, wieklu z nas równie chętnie galopuje jak i kręci na dwóch kółkach. Może to nie jest opcja na regularne dojazdy do Deresza, zwłaszcza zimą, ale na pewno można sobie urozmacić weekendowy wypad za miasto łącząc rowerową wycieczkę z treningiem jeździeckim. Z Bydgoszczy, przez większość trasy możemy poruszać się wyznaczoną ścieżką rowerową wzdłóż drogi DK25. W miejscowości Stopka ścieżka odbija na wschód w kierunku Koronowa, więc trzeba wrócić do DK25 i dwa krótkie odcinki przebyć asfaltem w towarzystwioe samochodów:
Tak opisywana trasa wygląda na Mapach Google.

Dojazd wyżej wspomnianą trasą zajmuje wprawnemu rowrzyście około półtorej godziny.

Osobom, które nie lubią ryzykować jazdy wśród pędzących samochodów można polecić nieco dłuższą, ale spokojniejszą trasę wiodącą od wsi Gościeradz polnymi drogami. Kawałek za ostatnimi zabudowaniami Gościeradza należy zjechać ze ścieżki rowerowej, przekroczyć szosę i pojechać w lewo w ulicę Gościną. Następnie na rozwidleniu trzymając się prawej strony (lewa odnoga wraca do szosy DK25) przebijać się wśród pól i sadów polnymi drogami w kierunku Nowego Dworu. Jest to trasa którą pokonamy w zbliżonym czasie, ale w większości po drogach gruntowych.

Alternatywna trasa rowerowa nie wymagająca jazdy jednym pasem wraz z samochodami jadącymi DK25

Autostop i wspólne dojazdy z innymi uczestnikami zajęć

Można próbować stanąć na ul. Koronowskiej w Bydgoszczy z wystawionym kciukiem... ale może się okazać, że zanim złapiemy okazję, to konie pójdą spać. Tego środka transportu chyba nie polecamy...
Jednakże można znaleźć w terminarzu jazd grupę do której należą jeźdźcy z Twojej okolicy i dołączyć na stałe. Zawsze taniej i wygodniej dorzucić się do paliwa niż czekać na autobus :)
Sporo osób dojeżdża w ten sposób z Bydgoszczy. 

Konie to nasza pasja, a nauka jazdy konnej to sposób by ją zrozumieć

Klub Jeździecki ?DERESZ? powstał na terenie gminy Koronowo w 1979 roku. Początkowo siedziba mieściła się w miejscowości Janowo a następnie została przeniesiona do miejscowości Nowy Dwór, gdzie znajduje się do dzisiaj. Ośrodek jeździecki w okresie swego istnienia sukcesywnie się rozwijał, z roku na rok przybywało koni a zamiłowanie do jazdy konnej przyciągało coraz większą liczbę pasjonatów.

Obecna infrastruktura Klubu Jeździeckiego ?DERESZ? pozwala w pełni pokryć zapotrzebowania swoich członków w zakresie rekreacyjnej jazdy konnej. Służą temu stajnie, kryta hala ujeżdżeniowa, padoki oraz atrakcyjne tereny i ścieżki konne w lasach nad malowniczym Zalewem Koronowskim. Gwarantujemy wszystkim zainteresowanym doskonały odpoczynek i relaks, z dala od miejskiego zgiełku. Obecnie w stadninie mieszka blisko 40 koni, od początku istnienia Naszego Klubu na świat przyszło około trzydziestu ślicznych źrebaków.

Czytaj więcej: O nas

Miasto i gmina Koronowo

Gmina Koronowo jest położona w środkowo-północnej części Polski, na obszarze Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Powiatu Bydgoskiego. Jest to gmina miejsko-wiejska, w której rolę centrum administracyjnego pełni miasto Koronowo położone ok. 25 km od Bydgoszczy, na południowym skraju Borów Tucholskich. 

Koronowo leży przy ważnych drogowych szlakach komunikacyjnych, w tym drodze krajowej nr 25 oraz drodze krajowej nr 56. Na obszarze gminy poza miastem Koronowo znajdują się 33 sołectwa.

Czytaj więcej: Nasza okolica

Zapraszamy do kontaktu

Wszelkich informacji i dodatkowych objaśnień co do działalności i oferty klubu można zasięgnąć drogą mailową, telefoniczną lub wysyłając tradycyjną korespondencję na adres:

Adres korespondencyjny Klub Jeździecki Deresz
Nowy Dwór 51
86-010 Koronowo
kujawsko-pomorskie

Polska
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Telefon komórkowy:

+48 794 307 685

+48 603 198 056

 Telefon stacjonarny: +48 52 382 34 55
 Faks: +48 52 382 34 55

 

Czytaj więcej: Kontakt