DERESZ

Nowy Dwór k/Koronowa

Certyfikat PZJ

Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego

Więcej

Zimowiska i przejażdżki
Leśne zaspy zaprzęg sań pokona tak samo szybko jak zaśnieżone pola
Zima to nie tylko zmiana scenerii
Dobry kulig daje równie dużo wrażeń co jazda wierzchem w kopnym śniegu
Hubertus - rajd i gonitwa z bezkrwawymi łowami
Zabawa, tradycja, wyczyn, rywalizacja... a do tego piękne jesienne pejzaże
11 listopada - obecność obowiązkowa
Stukot kopyt o koronowski bruk zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości
Rekonstrukcje historyczne
Stroje z epoki, próba zbliżenia się do realiów świata, w którym jeździectwo było powszechną umiejętnością
Przygoda z historią
Nasze przemarsze i parady uświetniają obchody świąt państwowych i imprez plenerowych
Gościnny dworek Deresza
Zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa w nasze progi
Tradycje kawaleryjskie
Pokazy musztry ułańskiej i szyków marszowych praktykowanych przez zastępy kawalerii z początku XX w.
Latem ciągnie nas nad jeziora
Ulubione letnie trasy wzdłuż brzegów Zalewu Koronowskiego
Białe szaleństwo
Kopny śnieg, lekki mróz, cisza uśpionych pól i lasów to fantastyczny relaks w zimowe krótkie dni
Polonez lub kadryl na koniach
W strojach i przy muzyce z "Pana Tadeusza" tańczymy konno układy tradycyjnego polskiego tańca szlacheckiego
Wiosenne rajdy i majówki
Nie ma piękniejszej pory na podziwianie świata z wysokości siodła
Heja w teren!
Po żniwach pola smutnieją, ale robi się miejsce do pięknego galopu
Dobry czas w pięknym otoczeniu
Tereny klubu, to przestrzeń gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie - ujeżdżalnia, padok, boisko, park, staw... co kto lubi.

Konie to nasza pasja, a nauka jazdy konnej to sposób by ją zrozumieć

Klub Jeździecki ?DERESZ? powstał na terenie gminy Koronowo w 1979 roku. Początkowo siedziba mieściła się w miejscowości Janowo a następnie została przeniesiona do miejscowości Nowy Dwór, gdzie znajduje się do dzisiaj. Ośrodek jeździecki w okresie swego istnienia sukcesywnie się rozwijał, z roku na rok przybywało koni a zamiłowanie do jazdy konnej przyciągało coraz większą liczbę pasjonatów.

Obecna infrastruktura Klubu Jeździeckiego ?DERESZ? pozwala w pełni pokryć zapotrzebowania swoich członków w zakresie rekreacyjnej jazdy konnej. Służą temu stajnie, kryta hala ujeżdżeniowa, padoki oraz atrakcyjne tereny i ścieżki konne w lasach nad malowniczym Zalewem Koronowskim. Gwarantujemy wszystkim zainteresowanym doskonały odpoczynek i relaks, z dala od miejskiego zgiełku. Obecnie w stadninie mieszka blisko 40 koni, od początku istnienia Naszego Klubu na świat przyszło około trzydziestu ślicznych źrebaków.

Do dyspozycji osób korzystających z jazd konnych oraz z organizowanych latem i zimą obozów jeździeckich, jest dworek z obszerną salą bankietową, holem z kominkiem oraz 50-cioma miejscami noclegowymi o standardzie turystycznym wraz z bezpłatnym dostępem do WiFi. W trakcie trwania zgrupowań wyżywienie zapewnia własna kuchnia, która na miejscu przygotowuje posiłki według receptur kuchni polskiej.

Klub Jeździecki ?DERESZ? jest szkołą jazdy konnej, gdzie zarówno: dzieci, młodzież jaki i osoby dorosłe; mogą liczyć na właściwą opiekę instruktora, wspaniałe towarzystwo oraz konie dostosowane do osobistych potrzeb, umiejętności oraz preferencji.

Klub Jeździecki ?DERESZ? nie uczestniczy w zawodach jeździeckich, jednakże dzięki swojej miłości do koni oraz wieloletniemu doświadczeniu pozwala na prowadzenie szkoleń dających solidne podstawy do doskonalenie swoich umiejętności jeździeckich na wszystkich płaszczyznach.

Posiadane zasoby bryczek, sań i uprzęży pozwalają na oferowanie usług również i w tym zakresie. Największym celem i sukcesem, tych kilkudziesięciu lat pracy, stało się zadowolenie i uśmiechy naszych gości, które dostarczają nam ciągłego impulsu do tworzenia i stawiania sobie nowych, ciekawych wyzwań.

Jeźdźcy oraz wierzchowce z KJ DERESZ od wielu lat uczestniczą w różnego rodzaju pokazach jeździeckich i zaprzęgowych, a ich uczestnictwo jest wyjątkową atrakcją imprez organizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego m.in.:

  • Konkurs Pojazdów Konnych w Lubostroniu,
  • obchody Święta Niepodległości w Koronowie
  • dożynki,
  • Noc Muzeów,
  • coroczna impreza upamiętniająca szarżę pod Krojantami z 1939 r,
  • występy w Operze Nova w Bydgoszczy.

Przez ponad 30 lat z KJ ?DERESZ? związana była Pani Jadwiga Pasturczak ? instruktor Polskiego Związku Jeździeckiego i wychowawca wielu pokoleń jeźdźców KJ Deresz. To od Niej uczyliśmy się jeździectwa tradycyjnego, eleganckiego, szykownego i etycznego. Pomimo upływu lat i zmieniających się trendów Klub Jeździecki DERESZ stara się być wierny wspomnianym walorom oraz kontynuować te wartości.

Jesteśmy dumni, że realizując nasze marzenia, miłość oraz pasję związaną z końmi i obcowaniem z nimi, możemy dzielić się tymi wartościami z gośćmi klubu. Zachęcamy do zapoznania się resztą informacji zawartych na stronie oraz zapraszamy do ?DERESZA?.

Do zobaczenia :)