DERESZ

Nowy Dwór k/Koronowa

Certyfikat PZJ

Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego

Więcej

Latem ciągnie nas nad jeziora
Ulubione letnie trasy wzdłuż brzegów Zalewu Koronowskiego
Rekonstrukcje historyczne
Stroje z epoki, próba zbliżenia się do realiów świata, w którym jeździectwo było powszechną umiejętnością
Gościnny dworek Deresza
Zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa w nasze progi
Zimowiska i przejażdżki
Leśne zaspy zaprzęg sań pokona tak samo szybko jak zaśnieżone pola
Zima to nie tylko zmiana scenerii
Dobry kulig daje równie dużo wrażeń co jazda wierzchem w kopnym śniegu
Wiosenne rajdy i majówki
Nie ma piękniejszej pory na podziwianie świata z wysokości siodła
Polonez lub kadryl na koniach
W strojach i przy muzyce z "Pana Tadeusza" tańczymy konno układy tradycyjnego polskiego tańca szlacheckiego
Dobry czas w pięknym otoczeniu
Tereny klubu, to przestrzeń gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie - ujeżdżalnia, padok, boisko, park, staw... co kto lubi.
Tradycje kawaleryjskie
Pokazy musztry ułańskiej i szyków marszowych praktykowanych przez zastępy kawalerii z początku XX w.
Heja w teren!
Po żniwach pola smutnieją, ale robi się miejsce do pięknego galopu
Przygoda z historią
Nasze przemarsze i parady uświetniają obchody świąt państwowych i imprez plenerowych
11 listopada - obecność obowiązkowa
Stukot kopyt o koronowski bruk zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości
Białe szaleństwo
Kopny śnieg, lekki mróz, cisza uśpionych pól i lasów to fantastyczny relaks w zimowe krótkie dni
Hubertus - rajd i gonitwa z bezkrwawymi łowami
Zabawa, tradycja, wyczyn, rywalizacja... a do tego piękne jesienne pejzaże

Zimowisko zaproszenie - styczeń/luty 2020Klub Jeździecki "DERESZ" serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zimowiskach organizowanych każdego roku w terminie ferii międzysemestralnych.

Nabór zgłoszeń organizowany jest dla dwóch 7-dniowych turnusów:

 • Turnus I: 26 stycznia 2020 - 1 lutego 2020

  termin przypada w okresie ferii zimowych dla województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

 • Turnus II: 2 lutego 2020 - 8 lutego 2020
  termin przypada w okresie ferii zimowych dla województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego

W nadchodzącym sezonie postaramy się zmienić program i formułę zimowiska, tak aby było atrakcyjne również dla osób które uczestniczyly w imprezie w poprzednich latach. Na razie nie zdradzamy szczegółów, ale na pewno nie zabraknie nietypowych atrakcji i dodatkowych zajęć. Warto spróbować!

Zapraszamy!!!

ZIMOWISKA W KLUBIE JEŹDZIECKIM DERESZ TO Z PEWNOŚCIĄ:

 • ulubiony koń przydzielony pod Twoją opiekę na czas trwania zimowiska spośród koni, które są przyzwyczajone do dzieci i młodzieży, o łagodnym i przyjaznym usposobieniu
 • 10 godzin jazdy konnej
  mowa o pełnych godzin zegarowych - 60 min - treningu, nie wliczamy w to zajęć teoretycznych, stajennych czy spędzonych na poznawaniu i konserwacji sprzętu jeździeckiego... gdyby ujawnić wszystkie zajęcia jeździeckie to z kalkulacji wyszłoby, że uczestnicy nie mają czasu ani na sen, ani na posiłek :)
 • grupy dostosowane do Twojego wieku, poziomu i umiejętności
  grupy w których odbywają się zajęcia nazywamy SZWADRONAMI, a wszystkie zajęcie odbywają się pod czujnym okiem naszych instruktorów oraz wychowawców zimowisk (równolegle z osobą prowadzącą trening czuwa nad grupą opiekun, pozostałe grupy mają zajęcia ze swoimi opiekunami w dworku lub na świeżym powietrzu)
 • dla grup początkujących przygotowaliśmy zajęcia praktyczne z pielęgnacji i kontaktów z końmi, a następnie stopniową naukę jazdy konnej początkowo w stępie, na lonży - aby stopniowo wprowadzić Cię we wszystkie tajniki jazdy konnej
 • przez cały pobyt poszerzasz swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną a my nieustannie dzielimy się z Tobą naszą końską pasją
 • bardziej doświadczeni jeźdźcy rozwijają swoje umiejętności skokowe i ujeżdżeniowe
 • zabawy z koniem to również wyprawy w teren, podczas których odkryjemy przed Tobą piękno otaczającej nas okolicy
 • aby urozmaicić czas spędzony z końmi zaplanowaliśmy dla Ciebie szereg zajęć sportowych i rekreacyjnych w ramach rywalizacji między poszczególnymi szwadronami 
 • zorganizujemy dla Was ognisko i pieczenie kiełbasek przy dźwiękach gitary a także dyskoteki z nauką tańca dla chętnych,
 • przygotowaliśmy dla Was również zajęcia dotyczące ekwipunku jeździeckiego, konia i jego historii oraz budowy, dyscyplin jeździeckich, chodów, maści itp., itd., zajęcia z pielęgnacji kopyt, zajęcia z podstaw lonżowania koni i inne
 • organizujemy kuligi po lesie, który zimową aurą zaskoczy Cię swoim urokiem,
 • aby pozostawić kilka niespodzianek nie będziemy uchylać wszystkich zimowych tajemnic, możecie być pewni - atrakcji nam nie zabraknie :)

W myśl starej zasady, że aby z konia spaść to trzeba na niego wsiąść zadbaliśmy aby każdy uczestnik był objęty ubezpieczeniem NNW.

O pełne żołądki i moc smakołyków zadbają Panie Kucharki, które na miejscu przygotowują cztery posiłki dziennie, a dokładki nie są u nas niczym niezwykłym.

Zapewniamy noclegi w przytulnych pokojach: jasnych, ciepłych i czystych (codziennie sprzątamy), a na terenie KJ DRESZ bezpłatny dostęp do WiFi... od którego będziemy Was skutecznie odganiać ;).

Trzeba powiedzieć sobie szczerze: to jest obóz jeździecki i jeśli ktoś chce większość czasu spędzić z nosem w komórce, to nie musi tego robić w Dereszu. Czy trzeba uczestniczyć we wspólnych zabawach i zajęciach organizowanych przez opiekunów? Naszym zdaniem wypada i będziemy do tego intensywnie namawiać. Czy musimy pomagać sobie wzajemnie i zajmować się młodszymi lub mniej doświadczonym uczestnikami? Tak, bo to jest istotą naszego Klubu, że robimy wszystko z pasją i dla wspólnego celu. Nie pozwalamy, by mała grupa bawiła się świetnie zostawiając w kącie kogoś, kto jest rok młodszy, krócej jeździ konno lub jest blondynem. Tak samo nie pozwalamy, by widzi-mi-się pojedynczej księżniczki popsuło zabawę całemu szwadronowi. Czy przy jeździe konnej trzeba się tak męczyć? Tak, trzeba. To jest sport, to jest przygoda, to jest frajda... ze zwierzęciem które waży kilkaset kilo. Trzeba się nabiegać, naschylać i ponapinać aby osiągnąć po tygodniu coś, co wydawało się pierwszego dnia nieosiągalne. Jak w każdym sporcie i każdej pasji, bez wytrwałości i włożonego wysiłku nie można oczekiwać postępów. I uwierzcie nam, że warto.

CO TRZEBA KONIECZNIE ZABRĆ:

 • ciepła odzież i obuwie do jazdy konnej / w miarę możliwości termobuty, w przypadku braku takiej odzieży - leginsy/dresy, ciepłe obuwie o płaskiej podeszwie,
 • kurtka i odzież nieprzemakalna, czapka, szalik, rękawiczki, kostium kąpielowy / kąpielówki,
 • przybory toaletowe, ręcznik
 • dobry humor i przygotowaną garść dowcipów,
 • furę śniegu!!!

RABATY:

Chcesz zaprosić kolegów, przyjaciół rodzinę? Uważasz, że warto ich zachęcić lub chciałbyś przeżyć tę przygodę wspólnie z nimi, wyślij im informacje o naszych obozach!

 • RABAT RODZINNY: Jeśli na turnus przyjeżdża rodzeństwo, to mogą liczyć na rabat w wysokości 50 złotych za każdego uczestnika.
  Nie sprawdzamy DNA ani aktów urodzenia, nie wymagamy łączonych wpłat itp. Na karcie zgłoszeniowej należy w sekcji II, w ostatnim polu "Kod rabatowy" (lewy dolny róg) zawrzeć adnotację o rodzeństwie (np. "Siostra Jasia Kowalskiego").
 • RABAT GRUPOWY: Jeśli na turnus przyjeżdża grupa co najmniej 3 znajomych lub przyjaciół, to również mogą liczyć na rabat w wysokości 50 zł za każdego uczestnika.
  Jesteście zgraną paczką znajomych i chcecie wspólnie przyjechać na obóz? Jedno z Was ma taką siłę przekonywania, że zabiera ze sobą pół klasy? Zatem nazwijcie się jakoś (np. "Tercet Zosi", albo "Grupa zmiatająca sadzę"☺) i wpiszcie tę nazwę w pole "Kod rabatowy". Jeśli zliczymy przynajmniej 3 karty z takim kodem – każde z takich zgłoszeń otrzymuje rabat.
 • RABAT DLA WYTRWAŁYCH: Jeśli ktoś decyduje się wykupić więcej niż jeden turnus obozu jeździeckiego w ciągu jednych wakacji, to również może liczyć na rabat w wysokości 50 zł za każdy turnus.
  Oprócz zaznaczenia dwóch lub więcej turnusów w sekcji I karty zgłoszeniowej, prosilibyśmy podać też w polu „Kod rabatowy” turnusów jakich dotyczy zgłoszenie, np. "Turnus I i II".

ZIMOWISKA będą się rozpoczynały w niedzielę o godz. 09:00, a kończyły w sobotę, uroczystym apelem i pokazem jazdy konnej o godz. 10:00,na który zapraszamy całe rodziny!!!

Koszt jednego turnusu wynosi 1000 zł.

Warunkiem rezerwacji miejsca na zimowisku jest przysłanie na adres KJ DERESZ karty zgłoszeniowej oraz dokonanie przedpłaty rezerwacyjnej w wysokości minimum 300 zł. 

Pozostałą należność za pobyt na zimowisku prosimy wpłacić na konto lub gotówką w kasie Klubu do dnia rozpoczęcia turnusu.
Nasze konto:

24 8144 0005 2001 0000 3014 0001

POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ

wypełnij ją najlepiej na komputerze, wydrukuj i podpisaną dostarcz do siedziby Klubu

Chcesz zaprosić kolegów, przyjaciół rodzinę? Uważasz, że warto ich zachęcić lub chciałbyś przeżyć tę przygodę wspólnie z nimi? Wyślij im informacje o naszych imprezach! Zapraszamy zarówno osoby jeżdżące konno jak i nowicjuszy chcących spróbować swoich sił. Decyduje kolejność zgłoszeń.

POBIERZ ULOTKĘ

lub przekaż informację za pomocą Facebooka i zaproś znajomych na:

I Turnus | II Turnus

Dodatkowych informacji udzielamy telefonicznie pod numerami:

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania turnusu w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń lub zdarzeń losowych, zwracając w tym wypadku pełną kwotę zaliczki niedoszłym uczestnikom imprezy.