DERESZ

Nowy Dwór k/Koronowa

Certyfikat PZJ

Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego

Więcej

11 listopada - obecność obowiązkowa
Stukot kopyt o koronowski bruk zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości
Polonez lub kadryl na koniach
W strojach i przy muzyce z "Pana Tadeusza" tańczymy konno układy tradycyjnego polskiego tańca szlacheckiego
Białe szaleństwo
Kopny śnieg, lekki mróz, cisza uśpionych pól i lasów to fantastyczny relaks w zimowe krótkie dni
Heja w teren!
Po żniwach pola smutnieją, ale robi się miejsce do pięknego galopu
Tradycje kawaleryjskie
Pokazy musztry ułańskiej i szyków marszowych praktykowanych przez zastępy kawalerii z początku XX w.
Zimowiska i przejażdżki
Leśne zaspy zaprzęg sań pokona tak samo szybko jak zaśnieżone pola
Latem ciągnie nas nad jeziora
Ulubione letnie trasy wzdłuż brzegów Zalewu Koronowskiego
Hubertus - rajd i gonitwa z bezkrwawymi łowami
Zabawa, tradycja, wyczyn, rywalizacja... a do tego piękne jesienne pejzaże
Gościnny dworek Deresza
Zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa w nasze progi
Wiosenne rajdy i majówki
Nie ma piękniejszej pory na podziwianie świata z wysokości siodła
Dobry czas w pięknym otoczeniu
Tereny klubu, to przestrzeń gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie - ujeżdżalnia, padok, boisko, park, staw... co kto lubi.
Rekonstrukcje historyczne
Stroje z epoki, próba zbliżenia się do realiów świata, w którym jeździectwo było powszechną umiejętnością
Przygoda z historią
Nasze przemarsze i parady uświetniają obchody świąt państwowych i imprez plenerowych
Zima to nie tylko zmiana scenerii
Dobry kulig daje równie dużo wrażeń co jazda wierzchem w kopnym śniegu

Atrakcje dla dzieci na festynie integracyjnym MGOK w Koronowie

Pierwszy raz na koniu :)2 czerwca 2018 odbył się w Koronowie festyn integracyjny zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Zostaliśmy poproszeni, by zapewnić dzieciom dodatkową atrakcje i przyjechać z naszymi pupilami. Pracownicy MGOK zabezpieczyli transport i teren za Biblioteką Miejską przy ul. Kortomierskiej, a klubowicze zapakowali Kamę i Pisankę do trailera, by o 15:30 bylć na miejscu. Jeszcze nie zdążyliśmy rozpakować i osiodłać koni, a już ustawił się sznureczek podekscytowanych dzieciaków, chętnych by dosiąść wierzchowca i zobaczyć jak wygląda świat z siodła.

Mimo upału, który doskwierał tak ludziom jak i zwierzakom, koniki dzielnie dźwigały kolejnych chętnych. Po szerokich uśmiechach było widać, że możliwość bliskiego kontaktu z sympatycznym i wrażliwym zwierzęciem, to ogromna frajda dla dzieci. One intuicyjnie wyczuwają przyjazne nastawienie zwierząt i odwdzięczaqją się szczerą empatią. Już w kolejce trwały targi i przepychanki, które dziecko chce na którego konia wsiąść. Gniada Pisanka bardziej podobała się dziewczynkom, zaś na wyobraźnię chłopców lepiej działała kara maść Kamy. Chociaż niekiedy bliski kontakt z dużym zwierzęciem odbierał pewność siebie i zamiast uśmiechu pojawiłało się na dziecięcej buzi pełne skupienie i rozwaga.

Udało się pogodzić wszystkich chętnych i po przeszło 2 godzinach stępowania na placu zostały tylko najbardziej wytrwałe amatorki jazdy, czekające drugi raz w kolejce by zaliczyć jeszcze jedną rundę. Niestaty nie wszystkim dzieciom i rodzicom starczyło cierpliwości by dotrwać swojej kolejki. Tym serdeczniej zapraszmy do Deresza w niedzielę, gdzie jest szansa by pomiędzy regularnymi jazdami któryś z instruktorów poświęcił kwadrans na oprowadzanie. 

 

 

 

 

Oprowadzanie z okazji Dnia Dziecka Oprowadzanie z okazji Dnia Dziecka Oprowadzanie z okazji Dnia Dziecka

Co odważniejsze dzieci chwytały za przygotowaną marchew by spróbować nagrodzić konia smakołykiem. Wśród uczestników mieliśmy takie maluchy, które ledwo trzymały się w siodle i miały zbyt krótkie nogi by dopasować im strzemiona (brakowało dziurek, by je jeszacze bardziej skrócić). Ale przyturlał się do nas również Klaun Bobek, pojawiający się wszędzie tam gdzie dzieci dobrze się bawią. Ponieważ może liczyć na specjalne względy dzieciarni, to został wpuszczony bez kolejki, ale szybkie sprawdzenie wagi skreśliło jego szanse. Hucułki i kucyki są w Dereszu zarezerweowane tylko dla dzieci i naprawdę drobnych jeźdźców. Rodziców i wyrośniętych nastolatków zapraszamy do Klubu, by zmierzyli się z pełnowymiarowym rumakiem ;)

Nie udałoby się zapewnić obsługi takiego wydarzenia gdyby nie ogromna pomoc klubowiczek: Marceliny i Wiktorii, które poświęciły swój czas i włożyły niemało wysiłku, by przygotować konie, rzędy oraz zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. Dziękujemy dziewczyny, tak trzymać!

Jeśli myślicie o tym, aby podobną atrakcją uświetnić jakąś imprezę - piknik firmowy, spotkanie towarzyskie, zieloną szkołę - zapraszamy do kontaktu telefonicznego. W miarę dostępności koni i osób do obsługi jest możliwość wynajęcia koni i sprzętu dostosowanego do wieku i umiejętności uczestników.